top of page

ADANA KLİMA ARIZA

       Adana Klima Arıza, arızalı bir klima, küçük bir sıkıntıdan hızla büyük bir soruna dönüşebilir. Dış ortam sıcaklıkları yükseldikçe, düzgün çalışan bir klimaya sahip olmak sizin rahatınız ve ailenizin ve evcil hayvanlarınızın güvenliği için giderek daha önemli hale geliyor. Adana Klima Servisi olarak, Çukurova klima servisi, Seyhan klima servisi, Yüreğir klima servisi başta olmak üzere Adana genelinde klima servisi ve onarım hizmetleri sağlama konusunda yaklaşık 35 yıllık bir deneyime sahibiz .UZMAN TEKNİSYENLERİMİZ SİZİN İÇİN BURADA

Klima Tamiri

ADANA KLİMA ARIZA SERVİSİ

Adana genelinde klima arızalarınız için profesyonel ve hızlı çözümler sunuyoruz. Uzman teknisyenlerimiz, klima sistemlerinizde oluşan her türlü arıza için hazır. Konforunuzu geri kazandırmak ve sorunlarınızı çözmek için bize ulaşın. Adana'da güvenilir klima arıza servisi için doğru adrestesiniz

       Klima Arızalarının Çeşitli Sebepleri Vardır Bazıları;

    

  • Sürekli çalışma / Soğutma gereksinimlerine ayak uyduramama: Her klima sistemi daha sıcak ve nemli günlerde biraz daha fazla çalışır. Ancak sisteminiz sürekli olarak yeterli soğutmanın altında çalışıyor gibi görünüyorsa, gizlenen bir sorununuz olabilir. Küçük boyutlu bir birim, talep yüksek olduğunda mücadele eder. Düşük soğutucu akışkan seviyeleri, daha uzun ve daha az etkili soğutma döngülerine neden olabilir. Kirli bir hava filtresi, kirli evaporatör serpantini (iç) veya kirli kondenser serpantini (dış) verimliliği ve etkinliği de azaltabilir. Hava filtresini temizlemeyi veya değiştirmeyi deneyin ya da klima onarım servisi için Adana klima Servisi ile iletişim kurmadan önce.

  • Tekrar tekrar başlatma ve durma (kısa döngü): Sisteminiz tekrar tekrar başlayıp sonra kapanıyor gibi görünüyorsa, sistemi kuran bayi tarafından aşırı boyutlandırılmış bir sisteminiz olabilir. Düşük soğutucu seviyeleri, AC sistemlerinde de zor olabilir ve bu da düzensiz çalışmasına neden olabilir. Tıkalı veya aşırı kirli hava filtresi ve donmuş veya kirli evaporatör bobini aynı etkiye sahip olabilir. Hava filtresinin temizlenmesi veya değiştirilmesi yardımcı olabilir, ancak bir evaporatör bobininin temizlenmesi bir klima servis çağrısını gerektirir.

  • Zayıf veya hava akışı yok: İki kademeli veya çok kademeli soğutma sistemleri genellikle daha düşük bir fan ayarında daha uzun süre çalışır. İç ortam sıcaklığınız termostatta ayarladığınız sıcaklıkla eşleşiyorsa sisteminiz normal çalışıyor demektir. Ancak hava akışınız zayıfsa veya hiç yoksa ve içerideki sıcaklık yükselmeye devam ediyorsa bir sorununuz olabilir. Bu, kirli bir hava filtresine veya iç ünitenin üfleyici veya fan motoruyla ilgili bir soruna işaret edebilir. Bir uzmana başvurmadan önce hava filtresini değiştirmeyi veya değiştirmeyi deneyin.

  • Hiç çalışmıyor: Evde servis veya onarım için bir Carrier® bayisini aramadan önce, sistemin kapatılmadığından emin olmak için termostatınızı kontrol edin. Ardından, bir sigortanın patlamadığından veya devre kesicinin devreye girmediğinden emin olmak için elektrik panelinizi kontrol edin. Ayrıca hava filtrenizi aşırı kir veya tıkanıklık açısından kontrol edin. Her şey yolunda giderse, bir profesyonel çağırmanın zamanı geldi. Çoğu klima, kompresör, evaporatör bobini ve kondenser bobini gibi hayati (ve pahalı!) bileşenlerin zarar görmesini önlemeye yardımcı olmak için anormal koşullar altında çalışmayı durdurabilen bazı yerleşik sensörler içerir.

  • Alışılmadık derecede yüksek enerji faturaları: Yaz sıcağında sisteminiz daha fazla ve daha sık çalışacak, bu nedenle daha yüksek elektrik faturaları görebilirsiniz. Elektrik faturanız bir önceki aya (veya aynı aya ait bir önceki yılın faturasına) kıyasla alışılmadık derecede yüksek görünüyorsa, araştırma zamanı gelmiş olabilir. Aşırı kir ve tıkanıklık için hava filtresini ve dış kondenser bobinini kontrol edin. Her şey yolunda giderse veya dış ünite bobininde veya bakır soğutucu boru sisteminde buz biriktiğini görürseniz, profesyonel klima onarım servisi için hemen Adana klima tamir servisini arayın.

bottom of page